Wydawca

Pogórzańskie Stowarzyszenie RozwojuPogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju działa na terenie pięciu pogórzańskich gmin: Tuchów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Gromnik oraz Szerzyny.

Pogórzańskie Stowarzyszenie RozwojuMisją Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju jest wyzwalanie inicjatyw oddolnych oraz integrowanie osób, instytucji i środowisk na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i wykorzystywania naszych największych potencjałów – walorów turystycznych, czystego środowiska, lokalnych produktów i tradycji oraz kapitału ludzkiego.

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w ramach swojej działalności prowadzi aktywizację społeczności lokalnej – organizuje szkolenia, szereg wydarzeń promocyjnych mających na celu zaprezentowanie zasobów obszaru oraz produktów lokalnych i rękodzielniczych. Aktywnie bierze udział w targach i wystawach promując region na arenie ogólnopolskiej. Walory i atrakcje naszego obszaru prezentowane są także poprzez liczne wydawnictwa.

Pogórze szyte na Twoją miarę
Pogórze doskonale nadaje się dla wycieczek rowerowych, konnych, kilkugodzinnych spacerów z rodziną, weekendowych wycieczek samochodowych. Najwyższe wzniesienia przekraczają 500 m n.p.m., dzięki czemu na wycieczce owszem – zmęczysz się, ale nie za bardzo, tak w sam raz. Wiele oczywiście zależy od Ciebie i Twoich możliwości.

Pogórze – tak blisko
Pogórze jest doskonałym miejscem wypadowym w kierunku znanych ośrodków administracyjnych: Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna, Nowego Sącza, jak również ośrodków uzdrowiskowych: Iwonicza, Rymanowa, Krynicy, Muszyny. Jeżeli masz do dyspozycji samochód lub rower, wybierz jako miejsce wypadowe właśnie Pogórze.

Pogórze pełne słońca
To właśnie u nas rozwija się mocny region winiarstwa, co jest możliwe dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i nasłonecznieniu. Nie tylko winorośl lubi takie warunki. Wiele osób odwiedzających region zażywa kąpieli słonecznych. Inni wolą oglądać zachody słońca z szerokimi, beskidzko-tatrzańskimi panoramami.

Pogórze – w duchu dawanych czasów
Drewniane gotyckie świątynie, przydrożne krzyże i kapliczki, zabudowania gospodarskie, wiejskie chałupy, dawne sposoby gospodarowania ziemią i wreszcie ludzie, którzy potrafią jeszcze wykonywać dawne rzemiosło. To bogactwo historyczne i kulturowe tutaj zachowane i często kultywowane, jest naszą ogromną wartością.

Więcej informacji:
Biuro Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju
ul. Chopina 10, 33-170 Tuchów (budynek Domu Kultury w Tuchowie)
tel. 14 652 44 04, www.psr.tuchow.pl, pogostoro@interia.pl
www.facebook.com/PogorzanskieStowarzyszenieRozwoju